| IoanKi09 a întrebat:

Care masina e mai buna Audi sau Bmw?

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Toate masinile cand sunt noi sunt bune.
Cand se invechesc nu mai sunt bune, ca reparatiile lor costa enorm, comparat cu o masina locala, unde reparatiile raman la un sfert fata de cele importate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Vorbim de doi constructori premium care produc masina de cea mai buna calitate si au zeci de modele la vanzare. Nu ai cum sa spui ca audi e mai bun ca BMW sau invers.

Maxim poti face o comparatie intre doua modele comparabile ale marcii si cam atat

| IoanKi09 explică (pentru suntserios):

Eu cred.ca bmw are putere mai mare si pe mine nu ma intreseaza comfortul la Audi eu vreau caii putere cu toate in Bmw e comfort asta zic eu

| suntserios a răspuns (pentru IoanKi09):

E total aberant ce zici tu ca BMW are putere mai mare.

Care model BMW are putere mai mare decat care model Audi?

Ca sa zici asa la general nu are absolut niciun sens.

Si in final sa stii ca cel mai puternic motor de la BMW dezvolta vreo 610cp, fix la fel cum dezvolta si cel mai puternic motor Audi.

| relian a răspuns:

Depinde ce te intereseaza la aceste masini.Una are ceva bun ailanta altceva.BMW is mai bine facute ca body,metal mai bun,plastic mai bun, mai de calitate, dar audi is mai bine facute la motor si transmisie, mai puternice, mai economice.Bine asta e parerea mea.BMW imi place mai mult la body cum arata.

| cyupaku a răspuns:

Mai buna din ce punt de vedere? pot spune pentru intrebare ca bmw este un rechin adica o masina sport iar audi o primadona adica o masina de lux

| IoanKi09 explică (pentru cyupaku):

Da eu la asta ma refeream Bmw este si puternic confortabil

| cyupaku a răspuns (pentru IoanKi09):

Si audi nu este confortabil?

| IoanKi09 explică (pentru cyupaku):

Da este confortabil dar nu e puternica.ca Bmw

| Daniel_Marius_1991_EMFT a răspuns:

Cea mai mare putere e la bmw si confortul la fel