| mgtow a întrebat:

Ce masina e mai buna un Audi sau un BMW?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bmw chiar daca masinile sunt mai scumpe si calitatea e mult mai buna

28 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

La ce? Calitativ sunt cam acelasi lucru, Audi este insa mai elegant, BMW-ul mai sportiv.

| covexrobu a răspuns:

@experta_in_frumusete se pare ca tu nu stii definitia cuvantului inteligent. Inteligenta este capacitatea de a gandi singur si de a face diferenta dintre bine si rau. Si din cate stiu eu nu exista inca inteligenta artificiala asa ca nici un calculator sau nici o masinarie creata de mana omului nu este inteligenta. Ca face ce a fost programata asta este altceva. Dar daca unui calculator ii dai comanda format el va executa imediat comanda pe cand tie daca iti zice cineva sa te sinucizi nu cred ca vei face asta. Deci informeaza-te inainte sa scrii prostii nu de alta dar sa nu pari penibila. Revenind la subiect oricand prefer un BMW in fata unui Audi. Am condus si Audi si BMW dar tot BMW mi-a placut mai mult.

| cornel a răspuns:

Audi

Răspuns utilizator avertizat
| elrusso a răspuns:

Asta va trebui sa decizi tu. Fa un test drive cu un Audi si cu un BMW si vezi care te satisface mai mult. Eu unul prefer BMW si as putea sa spun ca BMW este cel mai bun, dar nu toata lumea prefera BMW peste Audi

| AloneQsFini a răspuns:

Daca vrei o masina fiabila si comoda Audi e lider in capitol. Dar daca ai un stil de condus soprtiv si iti plac masinile puternice BMw e tot ce iti trebuielove struck
Sper ca ti'am fost de folos!

LoNeLy; x

| s0ryNNell a răspuns:

Vine un BMW seria 7 i face pe totilaughing ahaha

| Petronela a răspuns:

Audi

| alexr8 a răspuns:

Audi!
1. In primul rand tractiunea. E mult mai sigura o masina cu tractiune integrala decat una cu tractiune spate (cum au majoritatea BMW-urilor). Poate ca au Controlul Tractiunii si ESP si alte sisteme de siguranta dar... e tot tractiune spate happy
2. Sunt mai ieftine.
3. Au consum mai mic
Ex. BMW 740d, 3901cmc: 9. 8 l/100km
Audi A8 4. 2TDI 4134 cm3: 9. 4l/100km
Deci motorul e mai mic si consuma mai mult (la BMW).
4. Sunt mai ieftine la intretinere, deoarece majoritatea marcilor care apartin grupului Volkswagen au costuri destul de accesibile, deoarece au multe piese de VW. Wikipedia:"Numele Volkswagen înseamnă „vehicul popular" sau „al poporului", fiind preconizat de regimul nazist ca automobil pe care să şi-l poată cumpăra oricare cetăţean."

Sper ca te-am lamurit. Cel putin am incercat happy.

| LoveForShania a răspuns:

Un Audi A6 prinde mai mult sau egal cat un BMW.
Dupa parerea mea, Audi, pentru ca masina mea preferata e Audi A6, votez Audi.
P. S Tatal meu are Audi, deci e betonnn
Masina inteligent.
Nah, tehnologia

| adryano_7970 a răspuns:

Audi a6 s line 3. 0 quattro rupe orice bmw

| MalinaH a răspuns:

Niciuna amandoua is niste rable

| Cristina_5086 a răspuns:

Audi

| Sofer a răspuns:

Bmw sunt masini sportive avand tractiune spate simti ca te impinge de la spate laughing. Motoarele mari iti dau senzatii tari. Recomand bmw e46 330d.

| mgtow explică (pentru Sofer):

Dar nu sant fiabile pe termen lung. Japonezele cu tractiune spate sant rezistente.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bmw e mai bun dar costa foarte mult la intretinere si are tractiunea pe spate cea ce conteaza iarna deci pentru un buget mai mic audi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut tuturor Ma numesc Constantin Teodor si sunt manager la Porche Romania si voi incerca sa va raspund la aceasta intrebare! lucrez in fiecare zi cu masini produse si va dau un sfat : Daca aveti bani cumparativa AUDI. Cei ce vorbesc despre BMW vorbesc in calitate de posesori second hand. AUDI colaboreaza in privinta motorizarilor cu inginerii companiilor : VW, PORCHE.BUGGATI.SEAT.LAMBOURGHINI SI MAI NOU CU COMPANIA VOLVO (SUEDIA). E adevarat in 2009-2010 Audi au urcat preturile dar cu merit as putea spune. detin 4 masini dintre care 1 bmw seria 5 3. 0d XD a5 3. 0d Q restul nu conteazabig grin
ambele sunt model 2009! nu se compara BMW cu AUDI. E adevarat BMW fost suprem fata de AUDI pana in 2006. Comparatia e de la cer la pamant incepand la motorizare, dotari, evacuare...si pana la sistemul audio stock!

| wyy a răspuns (pentru anonim_4396):

Si daca nu prea avem bani ce am putea sa ne cumparam? Putere si fiabilitate?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Salut tuturor Ma numesc Constantin Teodor si sunt manager la Porche Romania si voi incerca sa va raspund la aceasta intrebare! lucrez in fiecare zi cu masini produse si va dau un sfat" si apoi "VW, PORCHE.BUGGATI.SEAT.LAMBOURGHINI" se scrie PORSCHE si LAMBORGHINI. tu zici ca lucrezi la ei, dar nici nu stii sa le scrii numele corect. mai copii, va rog eu, stati acasa si uita-ti-va la desene si nu va mai bagati nasul unde nu va fierbe oala! ciao

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1) Mercedes Benz, 2) Bmw, 3) Audi, 4) VW passat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am condus audi a6 motor 3000cc quattro din 2006, am condus si bmw tot din 2006 si tot motor de 3000cc. Sincer va spun il manca audi din orice punct de vedere. Sper ca ti-am fost de folos

| Serendipity17 a răspuns:

Eu zic ca BMW

| Tiffany89 a răspuns:

Bmw

| audirs6 a răspuns:

Sincer sa fiu pe mine ma atras de mic audi, eu zic ca este si va fi o masina buna, bine inteles ca bmw nu este rau dar sincer ti-as indica sa iti iei un audi deoarece cred ca o sa iesi si mai ieftin cu banii si o sa fi mai multumit (asta este parerea mea, nu am vrut sa supar fanii bmw ). O zi buna happy.

| ÅηØöʇzá a răspuns:

AUDI A4... cele mai bune masiniwinking

| edcmb a răspuns:

Depinde la ce te referi in a fi mai buna. BMW-urile sunt masini sportive, iar AUDI combina sportivitatea cu luxul. Nu poti compara un BMW M6 cu un AUDI A4...

| Ciprian_Berbec_1987 a răspuns:

Esti manager si nu stii cum se scrie Porsche sau Lamborghini?