| ionuttutu a întrebat:

Ce masina ati recomanda pana in 3000€?

Răspuns Câştigător
| 95marius007 a răspuns:

Salut! Eu zi ca audi e printre cele mai bune.
Am si eu un audi a4 b5, 19 tdi din 2000. Sunt foarte multumit de el, are consum redus cam 4-7% echivaland urban/extra urban. Si in plus este si frumoasa sau fitoasa

| suntserios a răspuns (pentru 95marius007):

De ce i ai recomanda cuiva cu bugetul atat de mic o masina premium? ca sa aiba 300.000 km si 20 ani dar sa scrie audi pe ea?

in pretul ala gaseste decent golf uri, focusuri, astra, polo

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde ce fel de masina cauti.
Eu probabil as cauta un Megane 2 pe benzina, 1.6 sau 1.8, eventual adus de afara. Sau Vectra C 1.8, tot pe benzina.
Un diesel de bugetul ala ar fi Ford Focus 1.8 TDDI/TDCI, iti mai raman bani, si e o masina ok.
Pentru cei care folosesc masinile doar in oras, fara bagaje, Clio/Fiesta/Corsa sunt foarte ok.

| Marian_Codrutz_2000 a răspuns:

Renault Symbol, 1.5 dci, 1.4 16v.1.6 16v 1.9 dci
Megane 2, aceleasi motorizari
Astra g