| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti de Opelurile Corsa?

Răspuns Câştigător
| mihai_4471 a răspuns:

E o masina mica dar e foarte buna cant o folosesti doar tu cu prietena/u. e foarte buna ca consuma mai nimica, acum depinde de tine dac faci multi km...

3 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Opel corsa e o masina buna pentru traficul de la noi din tara si cu consum mic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am avut ocazia sa inchiriez un opel corsa din 2008, am ramas surprina la cat de spatioasa si silentioasa este, consumul este destul de acceptabil la un motor pe benzina in schimb rezervorul are capacitate mica, eu cred ca este buna pentru cei care nu trebuie sa parcurga distante de sute de kilometri pe zi, nu stiu daca au consum si pe motorina ceea ce ar fi mult mai indicat pentru buzunar si pentru intretinerea motorului caruia evident ii prelungeste viata

| alessandra a răspuns:

O prietena de-a mea are Opel Corsa, modelul 2007 parca, si este ff multumita.Consuma putin, e perfecta pentru traficul monstruos din Bucuresti. Mie imi place mult interiorul, mi se pare chiar reusit.