| anonim_4396 a întrebat:

Daca vreau masina din Germania, trebuie sa merg eu? sau exista si oameni care importa masini fara sa dea km inapoi?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Exista destui care aduc masini la comanda, s ar putea doar sa iei mai ieftin daca te duci tu

| OnuOnulică a răspuns:

Sunt oameni care se ocupă doar cu adusul mașinilor din străinătate.

| OldSoul a răspuns:

Cauta masini cu carte service pana in anul curent, verifica sa corespunda seriile si sa fie cat mai mica diferenta dintre kilometri, asta e singura garantie ca sunt reali, sau eventual sa-ti dea seria de sasiu si sa o verifici la reprezentanta.

| EneCristian a răspuns:

Daca iei sh atunci mai bine o verifici tu sa fi sigur ca nu sunt probleme dar da se pot aduce si fara sa mergi tu personal.

Nu trebuie sa mergi tu, cat despre transport... Masinile nou-noute se transporta cu tirul iar pretul transportului se imparte la numarul de masini si se adauga la pretul lor.

| Eminescu_Mihai_1999 a răspuns:

Din cate stiu eu nu ai cum sa dai km inapoi. Eu stiu pe unii oameni din targ de la vitan care importa masini din Germania, adica ei iau masinii din Germania si le vand in Romania la un pret destul de ok.
sper ca te-am ajutat.

| suntserios a răspuns (pentru Eminescu_Mihai_1999):

Nu ai cum sa dai km inapoi? lol... e sport national asta la samsarii romani