| george200115 a întrebat:

De ce mi se uda presurile de la masina cand ploua?

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Pt ca intra apa inauntru.Vezi afara deschide capota si pe undeva ai un filtru de aer pentru cabina.Acel filtru are un capac sa-i zic asa de plastic care protejeaza filtru sa nu ploua pe el cit si sa nu intre apa inauntru. Daca e crapat apa intra la filtru si de acolo in masina la tine si se scurge unde spui.In rest nu are pe unde intra apa cand ploua.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ai masina decapitata.

| untu a răspuns:

Vedeti acolo pe capota la bordul masinii sau pe parbrizul masinii sunt fisuri sau gauri un de se pot scurge apa in timpul ploii!

| blAster85 a răspuns:

Pentru ca iti intra pe la filtru de aer al compartimentului, ce masina e? daca e seat leon modelul vechi atunci pe la portiere.

| FabianelSHAF a răspuns:

Găuri în tablă. Amice, tu intri de afară pe preş ud, el normal că devine umed.