| biancabellaa a întrebat:

Tocmai ce am luat permisul si as vrea sa imi cumpar o masina! Am acasa una ( un golf 3 din `94 ), dar este des folosita, iar eu nu o pot folosi mereu cand am nevoie! Imi puteti da idei de masini? As dori sa aiba un consum mic, sa fie in 4 usi, motor de 1.6, servodirectie, climatizare si sa se incadreze pana in 3.000 de euro! Tin sa va anunt ca sunt fata si ca nu sunt foarte inalta, dar acest lucru nu cred ca este o problema pentru ca scaunul se poate regla! Sper ca informatiile acestea sa va fie de ajutor! Va multumesc!

6 răspunsuri:
| Altadata a răspuns:

Acest model ar fi potrivit pentru tine. http://www.autovit.ro/ford-focus-C36271461.html

| Robi1444 a răspuns:

Ai olx.ro draga, poti sa te uiti dupa ce masina vrei tu :*

| biancabellaa explică (pentru Robi1444):

Stiu, dar nu stiu ce masini sa caut!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Opel Astra G, 1.6 (8V sau 16V).
Usor de condus, ieftin de intretinut, super ok la performante, fiabilitate si consum.
Sa te feresti de Golf 4 pe benzina.
In bugetul tau ai putea sa-ti cumperi un Ford Focus 1.8 TDCI, o masina foarte ok, cu consum mic, foarte confortabila si mai ales spatioasa.

| bike a răspuns:

Golf IV
bmw e46 (seria 3)
ford fiesta
peugeot 206
renault clio
passat b4, b5

| Enache_Radu_1999 a răspuns:

Cam multe pretenții la banii ăștia, mai bine mai strânge niste bani daca vrei ceva bun.