| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Daca am o masina inmatriculata pe Italia si nu vreau sa o inmatriculez pe Romania deoarece taxa de inscriere este de 1000 si ceva euro, cand ii expira ITP-ul merge sa il fac in tara? La RAR? Si asigurarea stie cineva cat ar costa? Este vorba de un BMW din 1997 1, 6 diesel! Nu ma prcep deloc!
Dau FUNDA! :d

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Il poti face doar la RAR... de asigurare intreaba pe italieni nu pe noi ca nu o poti face aici

| SteFannZz a răspuns (pentru suntserios):

Deci sa inteleg ca ITP-ul il pot face pe Romania, da? Dar asigurarea cand imi expira?

| suntserios a răspuns (pentru SteFannZz):

Ma intrebi pe mine cand iti expira tie asigurarea?

| SteFannZz a răspuns (pentru suntserios):

Ma refeream cand imi expira asigurarea...nu o pot face in Romania?

| SteFannZz a răspuns:

Am uitat sa mentionez ca ITP-ul expira in mai! Si vreau sa stiu daca pot face ITP-ul in Romania. Nu vreau sa ma duc tocmai in Italia pentru a-l face