| vladeusebiu a întrebat:

Pareri Opel Zafira 1.6 benzina? Motorul e EcoTec e la fel ca pe astra? Nu am avut parte pana acum de masini opellaughing

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Am una in familie, e foarte multumit de ea.
Motoarizarile sunt comune Astra/Zafira, si sunt foarte ok.
Cea pe care o am in familie are un zgomot de la motor, ori de tachet ori alta bataie, insa are multi km, cu GPL montat din Germania. Cu tot cu bataia aia, face excursii prin tara, sute de km cu cateva zeci de lei. E foarte multumit de el!
Eu pana acum am avut parte de Opeluri, si sunt atras de ele. Ieri am cumparat a 2-a Vectra 1.7 TD big grin
Au motoare, suspensii si spatiu mult mai bune decat VW, de exemplu.
Ceva mai bun decat Opel nu va fi niciodata un Volkswagen, ci un Ford! happy