Întrebare recomandată | poilkjmnb a întrebat:

spuneti-mi urgent cum sa pornesc un tractor cand e frig afara? va rog frumos! :* funda :* :X

Răspuns Câştigător
| Buha_Doru_1996 a răspuns:

Scoate furtunul de la filtrul de aer si in timp ce dai la automat tine o flacara in dreptul lui, ca sa incalzesti aerul ce intra in motor, astfel o sa porneasca usor

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-l pornesti! Mergi la caldurica, iei o tuicomicina, te uiti la tv si iti trece de plimbat cu tractorul.

| alexandruth a răspuns:

Dupa ce ii dai cheie, lasa-l sa se incalzeasca.winking

| aLeXsNs a răspuns:

Scoate furtunul de la filtrul de aer si in timp ce dai la automat tine o flacara in dreptul lui, ca sa incalzesti aerul ce intra in motor, astfel este o resursa de pornire pe frig ( IARNA PE ULITA DE GEORGE SCHIOPU ) laughing

| aiCEVAcuMINE a răspuns:

Dar ai grija sa nu sara in aer cu flacara aia

| aiCEVAcuMINE a răspuns:

Dar e mai bine daca ii faci un garaj mai bine izolat si nu mai ai treaba cu foc pe la furtun si altele

| Pintoiu_Raresh_1993 a răspuns:

Dupa ce porneste motorul lasi motorul 3-4 min sa se intalzeasca.

| Marius_JustMee_1999 a răspuns:

Fa focul sub ellaughing

| 11silviu11 a răspuns (pentru Marius_JustMee_1999):

Pune cv pe un lemn si dai foc si tine langa motor. iti porneste dupa 3-4 minute laughing