| anonim22333333 a întrebat:

Salut! Am cumparat o masina de la o firma,am facut rar ul,iar acum la politie,cand sa imi dea numerele,au spus ca nu se poate, pentru ca seria de pe brief-ul mare, nu corespunde cu seria de pe brief-ul mic. Aveti de ce este asa si ce pot face? Multumesc!

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cere de la politie raspunsul lor IN SCRIS, cu care mergi inapoi la firma vanzatoare!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pai si corespund, sau nu?
Daca nu corespund, mergi la firma care ti-a vandut-o, sa iti rezolve actele...
Nu esti primul care are genul asta de probleme, in mod normal se ia legatura cu institutia care a emis brief-ul mic, si se remediaza problema.
Presupun ca brief-ul mare este corect, cu seria pe care o are masina. Altfel nu faceai RAR-ul, eventual iti si sigilau masina.