| x4raul4x a întrebat:

Salut, am iesit la o plimbare cu masina, iar dintr-o dată când am accelerat putin mai tare, cam la 3000 de ture, s-a auzit un sunet și mi-a apărut în bord "Engine Malfunction", iar după, mașina nu a mai avut putere, adică în momentul în care acceleram și treceam de 2000 de ture, mașina menținea aceeași viteză și nu mai avea putere să mărească viteza, chiar și la 20 km/h. Țin să menționez că mașina e un Ford Focus diesel din 2010. Îmi puteți spune care ar fi mai exact problema, zilele viitoare merg și la un service, dar vreau să știu ce s-a întâmplat mai exact.

Răspuns Câştigător
| VoidEternal a răspuns:

Până nu pui tester pe ea nu ai de unde să știi. Mașina a intrat în limp mode de asta nu mai trăgea, pentru a proteja motorul de alte daune.

4 răspunsuri:
| SydneyFunnelWeb a răspuns:

Ai rupt postarea cu "mai exact".
Nu se poate pune un diagnostic online. Așa că, "mai exact" găsești doar la un service bun.

| x4raul4x explică (pentru SydneyFunnelWeb):

Decât să încerci să îmi ataci exprimarea mai bine îmi răspundeai la întrebare, desigur, asta dacă știi despre ce e vorba sau mai bine nu spuneai nimic. Mulțumesc!

| Simpatic a răspuns (pentru x4raul4x):

Pai ti-a spus corect SydneyFunnelWeb, nu exista "exact" cand sunt 20 de senzori la o masina diesel iar limp mode poate inseamna mai multe chestii!
Se pune testerul si se vede care este eroarea care a dat limp mode!

| Bogdan0783 a răspuns:

Sunt multe cauze posibile. Fa o diagnoza si o sa stii ce defect are.