| anonim_4396 a întrebat:

Imi spuneti va rog si mie cum pot evita taxa de timbru de prima inmatriculare? Vreau sa trec masina pe numele unuia din parinti din cauza taxelor prea mari, am un cielo din 96", eu o am din 2011, dar nu a fost platita aceasta taxa, de la 1 ianuarie 2013 a intrat aceasta taxa, si astazi la politie m-am lovit de ea. S-a mai confruntat cineva cu asa ceva? Si ce este de facut? Pot face ceva sa nu o mai platesc? Am inteles ca se poate dar nu stiu cum sad

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Va trebui sa o platesti, nu se poate evita.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu mai ai nicio sansa de a evita taxa.ori scoti bani din buzunar pentru asigurari ori pentru inmatriculare

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Inmatriculezi masina pe Bulgaria ca sa fii cocalar pana la capat. La un Cielo din 96 taxa de inmatriculare este un mizilic.