| blackspe3d a întrebat:

ce consum are un atv linhai 4x4 aniversair 300cc si la ce trebuie sa fiu atent cand il cumpar?

Răspuns Câştigător
| danielgrig a răspuns:

In sarcina poate consuma si 10l, in general cam 5-6-7l la o suta de km.Cand il cumperi vezi sa nu aiba ceva scurgeri, daca porneste la rece(socul automat poate sa aiba probleme), culoare fumului(sa nu fie neagra sau albastru) si cam atat..mai vezi tu.

| blackspe3d explică (pentru danielgrig):

Multumesc pentru raspuns, imi poti spune te rog si ce parere ai despre atv-urile de 250cc cu racire pe aer si transmisie pe lant? eu caut unul mai mult pentru oras

| danielgrig a răspuns (pentru blackspe3d):

Eu am unul chinezesc de 110cc cu racire pe aer si e pe lant si sunt destul de multumit de el, il am de aprox.7 ani, doar ca mai mereu ai ceva ce mesterit al el.La fel e si cu cele de 250cc "Made in China", trebuie mai mereu sa mesteresti cate ceva.Din cate stiu unul nou e peste 1000e, asa ca mai bine ai alege un Linhai, chiar daca si el e chinezesc, totusi e dintre marcile cele mai renumite.Decat sa iti iei unul nou de 250cc pe la 1000e mai bine iti iei un Linhai second tot cam la acelasi pret.

| blackspe3d explică (pentru danielgrig):

Da am vazut pre4turile, doar ca ma gandeam ca un linhai daca-l iau il iau 4x4 si daca am ghinion sa prind unu nasol o sa ma rupa la buzunar cardanu si toate alea, de asta ziceam unu pe lant ar fi mai ieftin de intretinut. dar cu racicea pe aer nu ai probleme nu se incinge vara?

| danielgrig a răspuns (pentru danielgrig):

Nu am probleme,doar ca nu trebuie sa il lasi sa stea la relantiu ca atunci se incalzeste, trebuie mereu sa mergi cu el. Daca trebuie sa il lasi asa oleaca mai mult, opresti motorul, e cel mai sigur, asa fac si eu.Bafta!

| blackspe3d explică (pentru danielgrig):

Mersi de ajutor, salut