| bibi5961 a întrebat:

vreau sa achizitionez in acest an un suv / crossover care sa aiba cutie automata, 4x4, volum portbagaj de minim 500-550 litri, motor de pana in 2000 cmc3, un consum mediu de maxim 6% (cel din carte, ca in realitate... ). pret pana in 25000 euro, masina o voi lua sh. dau funda, multumesc!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa ai consum mic iti poti lua un Qashqai nou cu noul motor de 1, 6dci 130cai cu 4, 5 consum mediu.
Si costa in jur de 20.000 nou

| bibi5961 explică (pentru anonim_4396):

Salut si merci de sugestie. imi place ultimul model de Qashqai si x-trail tot ultimul model, insa singurul minus e ca nu au nici-o varianta cu cutie automata. mai astept putin, poate la faceliftul lui x-trail o sa puna si o varianta cu cutie automata.

| CosminALX a răspuns:

Nu cred ca o sa gasesti SUV care sa consume maxim 6%. Uita-te dupa audi q5, bmw x3, ford kuga (parca asa se scria), kia sportage, vw tiguan, mitsubishi asx si mai sunt cateva masini.
Te poti uita tu pe autovit. ro la masini si pe auto-data. net la specificatii. Succes!