| Capota a întrebat:

Salutare tuturor! Care dintre următoarele mașini ar fi cea mai bună alegere după părerea și cunoștințele voastre? Passat B6 2.0 TDI 140 Hp BMP an 2006, AUDI A6 2.0 TDI 143 HP an 2006, Mercedes Benz C220 CDI an 2008, BMW 520d 2.0 163Hp? Fiabilitate motorului, consum etc. Merci frumos!

Răspuns Câştigător
| Luci003 a răspuns:

As șterge din prima BMW și Mercedes din cauza tracțiunii spate, părerea mea e că Audi A6 ar fi cea mai buna varianta, costurile sunt ok fata de seria 5, dar mai scumpe ca la passat, ținând cont că are și un motor foarte bun

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu vad ce cauta passatul în lista aia cu mașini premium. Nici c classe nu prea merge comparat cu A6 și seria5 ca sunt cam diferite ca și clasa.

În rest e doar o alegere subiectiva când vb de niște mașini premium

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Mercedesul ar fi cea mai buna alegere, dar te "rup" taxele.