| Carlacearea a întrebat:

Am 1.68 inaltime, 13 ani, 39kg este bine pentru varsta mea Funda

Răspuns Câştigător
| Merlon a răspuns:

Eu unul nu stiu, eu am 1, 56m si 46kg eu ma simt foarte bine, sunt foarte agil, dupa mine zic ca esti un pic cam slabut DAR NICI PREA "BATOZA" NU E BINE, mai pune 1-2 kile si e okwinking

13 răspunsuri:
| beautifulkiss a răspuns:

Buna..nu te supara, dar esti mult prea slaba pentru inaltimea ta.
Ar trebui sa ai in jur de 55 de kg.happyEu zic ca ar trebui sa mergi la doctor totusi ca poate ai o problema de sanatate..nu stiu.
Incearca sa te mai ingrasi.
Numai bine si multa sanatate.

| positivity a răspuns:

Ești mult prea slabă, ar trebui să mai pui neapărat câteva kilograme pe tine. La înălțimea ta ar trebui să ai minim 55 kg, cam în jur de 58 kg. Deoarece greutatea unei fete, se calculează astfel:
(1), 68 - 10 = 58 kg.

| eatpraylove a răspuns:

Eu cred ca nu ar trebui sa te ingrasi fiindca oricum pe la varsta ta corpul se schimba si ti-e foame mai tot timpul deci chiar daca vrei sau nu tot ai te ingrasi... eu zic ca e ok... dar depide de cum te simti si tu si cum arati happy

| daassh a răspuns:

Nu, nu e deloc "bine", esti subnutrit, greutate recomandata unui baiat este in cazul tau 1.68 68 kg.Succes!

| Carlacearea explică (pentru daassh):

Sunt fatarolling on the floor))

| Carlacearea explică (pentru daassh):

Bai ce aveti cu mine sunt fatarolling on the floor)

| teotaur a răspuns (pentru Carlacearea):

Cati ani ai?

| daassh a răspuns (pentru Carlacearea):

Scuzele de rigoare, greseala mea!
In cazul fetelor greutatea optima ar fi in cazul tau 1.68 58 kg cu 10 mai putin decat centrimetrii.Succes!

| SparkleO a răspuns:

Pentru o fata, consider k e o greutate normala... doar n-ai vrea sa faca iubitul herni ridicandu-te, cum cunosc eu cazuri etcwinking

| roxystomp a răspuns:

Nu e bine la greutate, dar nici cat a zis daassh nu e bine. La inaltimea pe care o ai ar trebui sa ai in jur de 50-55kg. Fiind baiat diferenta asta nu conteaza prea mult...dar 68 e exagerat, dar 29 de asemenea. Sper ca te-am ajutat! Bafta!

| ionutaby a răspuns:

Nu prea bine...cunosc o prietena care are 40 kg la 1.65 dar oricum, ar trebui sa te mai ingrasihappy Bafta!

| Carlacearea explică:

Chestia aia cu -10 sa zicem ca as avea 1, 70-10=60kg nu as fi mult mult prea grasa exp next top model acolo trebuie sa ai 50 kg

| iMiss a răspuns:

Serios, la inaltimea asta, esti MULT prea slab.