| deedeetzi a întrebat:

azi m-am dus la coafor si mi-am facut parul cu placa(ma rog, l-am si tuns), dar nu l-a facut cu o placa din aia normala de care gasesti peste tot si care iti arde parul.era o placa mai mare, nu stiu cum sa ma exprim.
in fine. tipa m-a intrebat daca vreau ca parul sa stea drept, deci presupun ca nu m-a intrebat daca vreau asta doar pentru o saptamana.insa sora mea zice ca dupa o spalare se face la loc.
DECI big grin poate sa ramana drept si dupa ce ma spal?

Răspuns Câştigător
| L a răspuns:

Si eu am o placa de par asa mare si destul de calitativa, dar parul nu va mai ramane drept dupa ce il speli.`

7 răspunsuri:
| Derye a răspuns:

PARUL NU VA RAMANE DREPT DUPA SPALARE.

Femeia aia, ti'a facut parul crezand ca te duci la vreun eveniment special in 2-3 zile, si ai nevoie de o coafura noua. De asta, trebuie sa specifici mereu, pentru ce iti trebuie tunsoarea respectiva.

| Anemona a răspuns:

Eu zic ca dupa spalare se va duce...adika orice tratament pe care il faci parului dupa spalare nu mai are mari efecte(ma refer la aranjat).:*

| Nimic special a răspuns:

Nu cred! Inainte sa-ti intinda parul te-a dat cu ceva pe par? Daca nu te-a dat cu nimic pe par e foarte probabil ca dupa ce parul tau prinde putina umezeala revine la forma initiala.

| deedeetzi explică:

Nu m-a dat cu nimic inainte sa il daca, dar m-a dat dupa.

| deedeetzi explică:

Cam asa e placa cu care m-a facut(ca marime, nu ca model)
http://www.canal-teleshop.ro/uploads/photos/placa-de-par-pro-styler_468.jpg

| miny a răspuns:

Nu conteaza daca e lata sau nu, te asigur ca cele subtiri sunt mult mai bune (iti poti intinde si perciuni). Efectul parului drept dispare imediat dupa spalare, sau in preajma umezeli.