| anonim_4396 a întrebat:

Buna!

Este vreo problema daca ma spal zilnic pe cap?!

Pana acum ma spalam doar de doua ori pe saptamana 9pe cap) dar a venit caldura si probabil parul nu se va mai mentine curat 3 zile!
O sa folosesc un sampon bland si balsam.

Răspuns Câştigător
| Lioиeѕѕ a răspuns:

Nu e o problema. Insa se spune ca 'este sanatos sa stea si in sebum'. Acum depinde si cat de repede ti se ingrasa parul. Exista sampon pentru uz zilnic (eu folosesc Herbalife, e mai scump dar isi merita toti banii-mai ales ca folosesc placa destul de des).

14 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca folosesti un sampon de utilizare zilnica (am vazut ca au nemtii), nu e nici o problema. Parul gras cade mai repede si mai mult decit cel uscat/normal.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Al meu este normal spre gras tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cum vine vara si toti transpiram, va fi gras. Cel putin in timpul verii. Foloseste un sampon de utilizare zilnica (mai multe marci au asa ceva) si va fi bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

In acest moment am syoss pentru stralucire (sticla roz transparenta )
Mie personal imi priesc toate sampoanele pentru stralucire.
Eu folosecs si balsam.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Lioиeѕѕ):

In acest moment am syoss pentru stralucire (sticla roz transparenta )
Sunt multumita de el!:X
Toate sampoanele pentru stralucire imi priesc.
Cred ca o sa las la o parte ideea cu spalatul zilnic si il spal tot de doua ori pe saptamana!
:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Lioиeѕѕ):

Al meu nu se ingrasa cine stie ce laughing!

Folosesti balsam?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Daca nu iti usuca prea tare pielea capului, e bun. Si eu suport orice sampon dar nu suport orice balsam. Cam ciudat, dar asta e.

| Lioиeѕѕ a răspuns (pentru anonim_4396):

Da. Si din cand in cand mai fac si o masca.

| Lioиeѕѕ a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai da, cel mai bine e sa il speli cand este nevoie. Oricum momentan nu este asa de cald, abia a venit primavara laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Lioиeѕѕ):

Si eu mai fac masti de la kallos!
O tin o ora sau mai mult pe parul ud.....nespalat, doar udat si dupa il spal cu sampon si aplic balsam

| Lioиeѕѕ a răspuns (pentru anonim_4396):

Kallos, INOA, in general produse folosite in saloane. Sunt ele mai piperate, dar isi fac efectul si asta e cel mai important.

| Krosa a răspuns:

Buna am aceeasi problema dar ar fi bine sa folosesti head & shoulders si ca acum vine caldura odata la doua zile sa te speli pe cap.

Parul meu se ingrasa usor
Sfat: Ai nevoie denun sampon si de un balsam care nu sunt agresive cu parul tau cel mai bun este gama head & shoulders Citrus Fresh.

| Shara17 a răspuns:

Da, este, pentru ca tu spalandu-te pe cap des ( in fiecare zi) iti obisnuiesti pielea capului sa se ingrase rapid si o sa inceapa sa cada mai repede ( chiar daca tu nu iti dai seama), dar spalat regulat la 4 sau 5 zile mai merge, iar produsele pentru " spalare in fiecare zi" nu sunt tocmai uluitoare... reclamele sunt! happy dar te poti informa mai mult pe paginile unde specialistii dau sfaturi! Multa bafta!

| LeMousiqe a răspuns:

Bună.
Depinde de părul tău. Încearcă de 3 ori pe săptămână.