| DiutzaDeDe a întrebat:

Buna,fetelor! Am parul super super gros si destul de ondulat dupa baie,dar si aspru. Cum pot sa-l fac sa stea mai la locul lui, adica sa nu aiba atat volum incat sa arat ca un leu scapat de la zoo. parul imi vine la vreo 2 cm sub umar. folosesc momentan samponul garnier ultra doux cu nuca de cocos si unt de shea,ca baslam folosesc de la syoss :ultra repair sau ceva in gen si din cand in cand o masca de la schwarzkopf. Chiar as vrea ca parul sa-mi fie mai matasos,si mai la locul lui chiar dupa baie. Nu sa stau doua zile in casa si apoi sa ies cu el liber si cu o groaza de ceara in el. Ce sampon,tratament, balsam imi recomandati?:* dau funda celor mai eficiente puppy dog eyes
PS: vreau sa mi-l ondulez caci natural buclele nu sunt proeminente si nu se vad asa frumos.

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Foloseste un balsam de aceiasi firma cu samponul[garnier] sau incearca sampOnul si balsamul Elseve

| mirelu a răspuns:

Uite o spuma care iti linisteste parul de leu ( tot la fel sunt si eu ) si nu incarca parul : http://www.amway.ro/product/5085,satinique-volumising-mousse#.UWVMUKIqxy8

| Mihaela_Dumitrescu_1977 a răspuns:

Buna,
In cazul de fata noi iti recomandam sa folosesti uleiuri si unturi vegetale bio si vei vedea diferenta. Poti incerca sa aplici pe par unt de shea si acesta va conferi parului si hidratarea de care are nevoie si va "domoli" buclele. http://www.seebio.ro/unt-de-shea-organic-trio-verde.html