| Kisses a întrebat:

Dacă îmi vopsesc parul cu vopsea fără amoniac de la l'oral casting creme gloss, o sa îmi afecteze parul? Se arde rău? L-as vopsi din 2 în 2 luni. Îmi va pica( mă dau cu ulei de struguri la varfete și îmi fac 1 data pe sapt masca cu ou și miere)? Culoarea cât tine? Vreau sa mă vopsesc la vara și sa mă țin de asta, dar doar cu vopseaua aceasta.

2 răspunsuri:
| trisha88 a răspuns:

Buna, poti sa te vopsesti linistita cu L'Oreal casting ca nu se arde parul, pe mine m-a tinut cam o luna pentru ca eu am fire albe. Daca te vopsesti cu o nuanta apropiata de culoarea ta naturala s-ar putea sa te tina si mai mult.Nu cred ca o sa-ti cada parul mai ales daca ii si aplici tratamnente.Eu folosesc un balsam de par dupa fiecare spalare deoarece din cauza vopselei am parul mai aspru. Nu mai folosesc aceasta vopsea deoarece am gasit una pe baza de plante, fara parabeni si alte cele, se numeste Color Soain si se gaseste la farmacia Catena sunt foarte multumita de ea. Sper ca ti-am fost de ajutor cat de cat, numai bine.

| Kisses explică:

Cat tine Color Soain?