| Lukstar a întrebat:

Ma poate ajuta cineva cu Un tratament pentru cresterea parului? Se gaseste asa ceva?

2 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Se gaseste asa ceva normal, iar unul din tratamente este uleiul de ricin- se va masa pielea capului cu amestecul obtinut din balsam de par si acest ulei si se va lasa sa actioneze pe timp de noapte, mai ales daca suferiti de unele probleme mai grave cum ar fi: retragerea liniei parului, alopecie sau subtierea parului.
Tonic pentru par din urzicaSus
Alt tratament este tonicul pentru par din urzica, el este probabil unul dintre cele mai complicate tratamente pentru cresterea parului ce poate fi obtinut in casa, dar este si incredibil de eficient. Veiavea nevoie de 30 de grame de frunze de urzica, doua cani de otet din vin alb si 2 cani de apa. Puiitoate ingredientele intr-o cratita Lasi sa fiarba pe aragaz timp de 2 ore, apoi racesti compozitia inainte de a o strecura.
Peste produsul rezultat pui doua picaturi de ulei de lavanda si introduci totul intr-un recipient care cu inchidere ermetica. Agiti bine de fiecare data inainte de utilizare. Maseazi scalpul in fiecare zi cu solutia obtinuta.

| Legion7X a răspuns:

Http://drmotora.ro/

Nu există tratamente satisfăcătoare să te facă să-ți legi părul în coadă. Dacă vrei păr nu glumă costă 2000 euro sau 3000 euro cât o mașină second hand.
Este un centru chiar in Turcia la Istanbul
Eu unul mi-aș face dar am psoriazis capilar care nu este într-o formă chiar așa de gravă dar, mă facilitează și fără păr în ceea ce privesc unguienturile de tratament ținându-mi în permanentă scalpul moale și curat împotriva razelor solare.
La fete este mai complicat cel puțin așa cred.