| ana21maria2001 a întrebat:

Am o mare problema...am nasul mare. Nu stiu ce sa ma fac! Multi copii (de la scoala, am 14 ani) ma fac scroafa, porc, etc. Si nu, nu este amuzant! Ma simt prost! Ba chiar fac chestiile astea in public. Cum as putea remedia aceasta problema?

4 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Tot ce trebuie sa faci este sa nu ii bagi in seama. Ei se distreaza pe seama ta, pentru faptul te simti prost. Sunt doar niste copii needucati care nu merita atentie.

| muffinXXL a răspuns:

Poti sa ii ignori, sa încerci tehnici psihologice, chestii, trestii. Dar sunt doar doua lucruri care o sa îți dea satisfacție imediata: rinoplastie sau sa il bati mar pe următorul care te jjignește, dar atât de rău încât o sa le fie frica sa mai scoată un cuvânt.

| TheNiceDay a răspuns:

Accepta viata.Baga-te in jocul lor si punele si tu porecle. Zile vorbe gen "manca-mi-ai nasul".Nu mai fi asa nervoasa pe ce iti spun ei.Gaseste-le si lor defecte si spune-le.Nu trebuie sa plangi ca ai nasul mare.Fiecare avem un defect! Daca iti zic cu rautate comporta-te si tu rau cu ei.Nu te mai gandi la asta cand ajungi acasa happy

| DariusMotto a răspuns:

Kill your mom