| IngerasulMicutz a întrebat:

Am o problema :p Mi se ingrasa foarte repede parul...am schimbat samponul dar nimic.Niste sfaturi? Dau >fundooi:3

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Ia-ti de la farmacie sampon tratament de la ducray ori klorane, rezultatele se vad rapid. Atunci cand folosesti un balsam nu o aplica de la radacina, astfel parul tau se va ingrasa rapid.

ca masca tratament facuta in casa, tamponeaza radacinile parului cu zeama de lamaie.

alte retete pentru masti care dau efect, le gasesti pe link http://www.divahair.ro/......_frumusete

eu mi-am rezolvat cu head and shoulder, desi luat de la greci, cel din Romania ma umple de fiecare data cu matreata, in schimb asta imi rezolva si matreata cat si problema parului gras.

7 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Spala-te mai rar. Stiu ca suna ciudat dar cu cat te speli mai des cu atat ti se ingrasa mai repede parul. Spala-l nu mai des de o data la trebuie zile, nu iti baga mainile prin par si spalati periodic ustensilele (perie, pieptene ca se aduna sebum si impuritati pe ele). Intre spalari poti folosi sampon uscat

| CreaţaWsz a răspuns:

Fa-ti baie la cap mai des.

| IngerasulMicutz explică (pentru CreaţaWsz):

Imi fac baie pe cap des...dar se ingrasa repede.

| CreaţaWsz a răspuns (pentru IngerasulMicutz):

E din cauza pubertatii.