| Ry0010 a întrebat:

Mi-am vopsit parul si imi este mult mai aspru si il pieptan foarte greu. Stiam ca asta o sa se intampla. Sunt ceva produse care sa imi faca parul mai matasos si mai stralucitor in afara de masca de par? Funda happy

Răspuns Câştigător
| Georgiana_Cristina_1983_7mUx a răspuns:

Ulei de masline care e in jur de 10 lei sau foloseste sampon Syoss si in plus daca vrei balsam de argan.Dar cel mai eficient este cu uleiul de masline si nu este prea costisitor!
Sper ca te-am ajutat!
Funda?

4 răspunsuri:
| n1445 a răspuns:

Produsele de la Gerovital sunt foarte bune, depinde si de tipul de par ai putea fi compatibila cu alta gama de produse.

| SarcasticLady a răspuns:

Uleiul de cocos, poti sa cumperi si balsam pentru repararea firului de par, preferabil sa fie bio.

| jasmin1rose a răspuns:

Eu iti recomand sa folosesti Pantene. Costa in jur de 15 lei. Este cel mai bun sampon pe care l-am folosit pana acum. Dupa spalare il vei simti foarte sanatos si matasos.
Iar pentru un pieptanat mai usor, incearca si balsamul.

| SiminaIsDoingGood16 a răspuns:

Bună! Eu folosesc un produs naturist pentru părul agresat de procesele de vopsire, decolorare sau stilizare. Este un ulei hrănitor și are la bază o combinație de 7 uleiuri esențiale printre care: ulei de măsline, ulei de argan, de jojoba, de cedru, de dafin etc. Îl aplici pe scalp pentru revigorarea firului de la rădăcină, dar și pe lungimea firului de păr pentru a-l trata. Eu sunt foarte mulțumită de acest ulei. Costă în jur de 50-60 de lei, dar efectele sunt garantate și îl poți folosi pe orice tip de păr.
Îți recomand să folosești vopsele fără amoniac de acum încolo. cel puțin nu usucă și degradează atât de tare părul! Baftă!