| Larisa_3441 a întrebat:

Vreau sa imi fac bucle cu placa de indreptat este lata cam cat 3 degete am incercat dar nu merge ori cum ar rasucio tot nu merge am incercat metoda cu rasucitul pe pix si sa dau cu placa dar nimic.Am parul prea moale di nu folosesc nicio masca mi-am cumparat azi un fiativ de la kallos cu treapta 3 de fixare si nu stiu cum sa il aplic inainte sau dupa bucle sau ...nu stiu.
Si inca o intrebare cum sa imi fac un coc la scoala am parul drept putin peste umeri am vazut tutoriale dar sunt prea grele daca stiti cum as putea fac un coc dezordonat dar totusi dragut asa tapat va rog spuneti-mi FUNDA NU UITATI D PRIMA INTREBARE

Răspuns Câştigător
| Rockăr a răspuns:

Pai,in primul rand poti incerca:

1.sa til pui pe moate-nai si u un tricou,ceva elastic,infasori suvitele si le legi sus.,faci asa tot parw,il lasi peste noapte, eventual dupa ce termini dai cu f putin fixativ pe fasi si par, si mai mult cand le desfaci dimineata.

2 incerci cu pixu,ti si u mai mult placa,apoi dai bine cu fixativ, poti sa iti faci asa tot parul, sau daca nu suvitele din fata si gata

3.il imparti in multe codite,dupa ce le impletesti dai cu fixativ,si cu placa peste ele, daca ai parw moale, si le defaci dimineata

SA REVENIM LA A 2-A INTREBARE_COCUL :

Deci lasi suvitele alea din fata de la ureche in fata libere, rasucesti parul si il prinz neglijent cu cateva clame.Parul lasat liber il poti ondula usor, daca nu arat bns si drept.Succes.Ciao:***

Te rog, fundita:***

4 răspunsuri:
| Gabriela144 a răspuns:

Pe site-ul tare.ro gasestti raspunsul la intrebare 1 si 2

| Rockăr a răspuns (pentru alejandra98):

Alejandra98,nu merge aceasta metoda deoarece are parul scut(putin peste umeri), k eu am parul la aceiasi lunime, dar in conditia k f. ondulat da am incercat si eu metoda acum putin timptongue

| MeroniucMalina a răspuns:

Ar fi mai bine sa dai cu putina spuma pe par si dupaceea sa iti faci buclele iar dupacea sa dai cu fixativ. Un coc dezirdonat e usor de facut... prinzi tot parul intr-o coada si il prinzi in multe agrafe sa la intamplare lasand fire... sper sa ti iasa bine.