| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor. am o problema cu pielea. deci am fata foarte sensibila la vant la temperatura, la soare ...in ultimul timp mi.au iesit pe fata niste bubute mici ca niste cosuri. ele se vad de-aproape, parca sunt pe sub piele si parca pielea mi se cojeste in anumite locuri. de cand mi.au aparut aceste lucruri folosesc o crema de fata ca aceasta sa nu se usuce si sa nu ma mai usture.

va rog mult de tot sa-mi spuneti de la ce este de fapt si ce pot folosii ca sa-mi treaca. chiar nu stiu ce sa mai fac

Multumesc

6 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Trebuie sa iei 350gr. de miere,150gr. aloee de cel putin 3 ani,150gr.lamaie.Aloea si lamaia le treci prin masina de tocat carne.Intrun borcan cu capac filetat amesteci toate ingredientele si mesteci zilnic timp de 10 zile.Dupa aceia seara inainte de culcare dai pe fata si asteptei sa se usuce .Dimineata te speli pe fata numai cu apa rece si sapun.Bafta!

| znstr a răspuns:

Eu am 'cosuri' d-asta pentru ca ma dau cu crema,apoi cu fond de ten,pe parcursul zilei mai transpir,mai bate vantu,iar uneori seara cand ajung acasa ma culc fara sa ma demachez.

Inainte foloseam Argila praf,care se face cu apa,si o puneam pe fata ca o masca pana se usca, apoi ma spalam si era destul de buna:d
ai putea incerca, bafta:*

| BubuLina999 a răspuns:

Am uitat sa mentionez ca ma si mananca pielea...am o senzatie de scarpinare.

| BubuLina999 a răspuns:

Tin sa mentionez ca nu ma dau cu fond de ten si alte porcarii

| BeautifulAngelOana a răspuns:

Pai si mie mi se intampla asa ceva! Is de la vant! Foloseste crema NIVEA da nu cea de fata, ci cea de corp pentru ca este mai hidtatanta!

| MileyCyrus700 a răspuns:

Pai iti apar pentru ca esti sensibila dela soare pentru ca este puternic mai ales vantul deci poti sa iti dai cu crema in tub este o crema este crema anti soare anti cosiuri anti bube anti vant mantimancarimi bafta papa