| LifTwist a întrebat:

Cand fac baie pe cap, imi cade foarte mult par, sa spunem un pumn de par, din ce cauza se intampla asta? (Si am parul des)
Cu ce il pot trata?
Multumesc si dau si fundita! big grin

Răspuns Câştigător
| Ioanaa_5834 a răspuns:

Iati balsam pentru ca poate parul tau nu are volum. Balsamul o sa ii dea si stralucire.

4 răspunsuri:
| alexgogo a răspuns:

Buna! consuma un supliment alimentar ce contine magneziu (sau hrana bogata in magneziu (http://www.newlifestyle.ro/nutritie/minerale_magneziu.html)

| Andu22 a răspuns:

Iti cade mult par doar atunci cand faci baie? Pai. spune-mi ce varsta ai, cat de stresata esti, cat de (ne)sanatos mananci, daca iti indrepti parul. Cauze ar fi multe.insa ai dat putine detalii si nu-mi dau seama care ar putea fi problema ta. Apropo, stii ca primavara si toamna ne cade mai mult par? Inca ceva, unora le cade parul deoarece se confrunta cu dereglari hormonale.

| ioana16 a răspuns:

Si eu am aceiasi problema sad nu pot sa zic ca sunt stresata, sanatos mananc, si volum am din belsug spre dezamagirea mea... si nu stiu ce sa ma mai fac crying

| yonela_3975 a răspuns:

Si eu am avut o problema asemanatoare (doar ca eu nu am parul des)
Du-te la farmacia naturista si cumpata urmatoarele tincturi:
brusture, mesteacan si usturoi-este scrisa reteta pe ele cum se prepara si te speli timp de o luna pe cap. Eu nu am mai avut probleme.