| Verne a întrebat:

Cat creste parul intr-o saptamana? Exista vreo posibilitate sa il fac sa creasca mai repede? Daca folosesc ceara de par ii incetinesc cresterea? si...este adevarat ca daca tin parul prins in coada creste mai repede? Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| iBaws a răspuns:

Poți folosi spirt să crească mai repede. Îți masezi părul cu spirt vreo oră, dar pe bucăți, adică dai în partea dreaptă-fața, după te muți în stânga-spate și tot așa, să ajungă la rădăcini. Peste nopte va crește cu vreo 2-3 cm. Așa fac eu.

| Miloş_Sanela_1994 a răspuns:

O posibilitate sa iti creasca mai repede, din experienta, masezi scalpul 5-10 minute pe zi, timp de o saptamana. rezultate vizibile, din experienta. O alta solutie, daca ai parul natural ci nu vopsit, bati un ou cu o lingura de ulei de masline / ricin si o lungura de miere. Aplici masca de la radacina, masand, pana la varfuri. Si masezi tot parul, pentru ca masca sa se imprastie. Pui o folie de plastic in par, sau pur si simplu adaugi o clama de par, pentru ca masca nu va curge, se va intari in par. Nu vei avea un miros prea placut, iar de aceea trebuie sa te speli bine pe cap dupa vreo 1-2 ore de la aplicare. Si recomandat ar fi sa folosesti sampoane naturale, de la naturisti. Care nu au un miros intepator de flori, menta, lamaie etc., dar care vor ajuta ca parul tau sa creasca frumos si sanatos.

| Miloş_Sanela_1994 a răspuns:

O posibilitate sa iti creasca mai repede, din experienta, masezi scalpul 5-10 minute pe zi, timp de o saptamana. rezultate vizibile, din experienta. O alta solutie, daca ai parul natural ci nu vopsit, bati un ou cu o lingura de ulei de masline / ricin si o lungura de miere. Aplici masca de la radacina, masand, pana la varfuri. Si masezi tot parul, pentru ca masca sa se imprastie. Pui o folie de plastic in par, sau pur si simplu adaugi o clama de par, pentru ca masca nu va curge, se va intari in par. Nu vei avea un miros prea placut, iar de aceea trebuie sa te speli bine pe cap dupa vreo 1-2 ore de la aplicare. Si recomandat ar fi sa folosesti sampoane naturale, de la naturisti. Care nu au un miros intepator de flori, menta, lamaie etc., dar care vor ajuta ca parul tau sa creasca frumos si sanatos. Si recomandat ar fi sa tii parul cat mai liber ...sa fie wild and free, nu mereu legat in coada. Asta poate duce la caderea acestuia.