| Sara2 a întrebat:

Ce parere aveti daca peste roscat pun blond, iese culoarea morcovului? Vreau sa ma vopsesc saten foarte deschis, spre blond inchis, dar nu as vrea sa iasa morcoviu. Ce imi recomandati?

Răspuns Câştigător
eileen
| eileen a răspuns:

Eu iti recomand sa mai strangi cureaua si sa mergi la un coafor, roscatul este cel mai dificil si iese super greu, iti spun asta pentru ca am fost roscata multi ani si abia am ajuns la un saten fara nuante de morcoviu. Doar la coafor am scapat, dar sa stii ca dureaza procesul.

7 răspunsuri:
| DenissaDeea a răspuns:

Poti folosi o vopsea de par castaniu foarte deschis putin spre blond de la Palette, decat sa combini culorile intre ele.nu ai o sigurata de la vopsele ce culori se pot obtine intre acele doua culori si ce nuanta iese dupa vopsire si ai putea obtine o culoare care sa nu iti placa.

| andreutz a răspuns:

Iti recomand sa nu te mai vopsesti ca sa nu iti strici parul! sincer happy cine te place te place asa cum esti...

| leluc a răspuns:

Iti recomand un coafor, sa fii sigura ca-ti iese culoarea dorita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand culoarea ta naturala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie eu incer sfatul dat de prima fata de joswinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sfatuiesc pe toata lumea sa faca experimente de genul asta doar la coafor eu una am patit-o asa ca vb din experienta.eram blonda, mi s-a casunat sa ma fac satena, cu vopsea din comert, mi-a iesit brunet si am innebunit cind am vazut.am fost la salon unde mi-a facut decapaj si am ajuns roscata.peste o saptamana de la operatiune am fost iar la salon si m-a facut blonda dupa un alt decapaj, parul arata f ok dar m-a cam ''costat'' lungimea lui. nici pretul nu a fost de ignorat pe toata suferinta care i-am creat-o parului am dat 3 mil jumate. oricum nu speram sa ma vad iar blonda in oar 2 saptamani. ce va sfatuiesc pe toate este sa nu faceti ACASA DECAPAJ.

| kiru a răspuns:

Decoloreaza-te cu pudra. Dupa are te vopsesti cu satenul respectiv. Eu am scos si negru, roscat, roz, albastru din par. E e adevarat, poate prima vopsire o sa fie putin spre roscat. Dar la a 2-a iese ok. Iti trebuie un pic de rebdare dar iese. Eu la saloane am dat numai de cretine.
Ideea e sa ai un fir de par puternic totusi. Cat pare de nebunesc crede-ma ca merge. Nu e ca si cum ai vrea blond platinat din roscat sau brunet. Cu toate ca si ala e posibil, chiar singura.
Eu acum o saptamana eram bruneta albastrui. Acum sunt blond acaju.
Nu uita dupa orice astfel de 'chinuire" sa iti tratezi aprul cu produse pentru regenerare. Sunt magazinele ful de produse pentru par.
Bafta.