| Dyia67 a întrebat:

Ce pot folosi după epilat pentru iritații sa nu mai apăra gen bubițe roșii? Mulțumesc

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ciudat, fiindca dupa o epilare corecta facuta cu ceara de albine, nu ies niciodata bubite...
Te epilezi cu crema epilatoare? Poate esti alergica

| Dyia67 explică (pentru Violleta2022):

Cu aparatul

| Violleta2022 a răspuns (pentru Dyia67):

Cu ce fel de aparat?
de tuns, de ras, de epilat, de barbierit, de smuls?

| Eireann a răspuns:

Inainte de epilare exfoliaza pielea foarte bine cand faci baie si dupa epilare eu folosesc o lotiune calmanta dupa soare (Hawaiian Tropic after sun cooling gel) fiindca are aloe vera
se absoarbe repede, calmeaza pielea iritata si da o senzatie de "racorire". Daca folosesti un epilator din pacate multe fire nu sunt smulse ci se rup si trebuie sa treci de multe ori peste aceeasi zona.

| Oanaoni a răspuns:

Crema de galbenele

| Nobody04 a răspuns:

Poți folosi gelul de Aloe vera, uleiul de arbore de ceai, oțetul de mere, apa de hamamelis, uleiul de cocos și multe altele

| euphoric a răspuns:

Ulei de bebeluși, catifelează pielea, reduce iritaţiile şi are efect calmant.

| AlexandruAlexu2022 a răspuns:

O cremă hidratantă