| Maria1927 a întrebat:

Ce tratamente pentru pistrui folositi?

Răspuns Câştigător
| KimBianca a răspuns:

Si eu am avut pistrui si desi nu am vrut sa scap de ei am observat ca au disparut O_O. O sa iti zic ce am facut eu. de doua-trei ori pe saptamana stroci o bucata de lamaie pe o bucata de vata sau un tampon demachiant. inainte te speli pe fata,dar nu cu sapun daca te iriti. dupa iti tamponezi fata cu vata cu zeama de lamaie. [tamponezi nu freci].fa asta seara... s-ar putea sa te usture in locuri unde ai cosuri sau infectii pe fata,de la praf etc. dar nu te scarpina sau etc. si stai asa pana dimineata. dimineata,te speli frumos pe fata si gata love struck cand te stergi cu prosopul, doar tamponeaza nu freca sa nu te iriti dau ceva. pe langa ca dispar pistruii, iti face si un ten mai fin si mai luminos love struck. nu fa asta in fiecare searapt k ti se poate inrosi fata I don't want to see. odata la doua trei zile >big grin

5 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Nu am și nici nu am avut vreodată pistrui, dar s-a demonstrat că dacă freci zilnic pistruii cu lămâie, inițial se decolorează și în timp chiar dispar.

| moko a răspuns (pentru 0rlando):

Am auzit si eu chestia asta si am incercat, doar de vreo cateva ori si iti lasa fata mai fina

| Maria1927 explică (pentru moko):

? dar pistruii dispar?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, chiar merge cu lamaie. Dar lamaia irita foarte tare tenul pusa ca atare. Eu mi-am cumparat o crema de la Cosmetic Plant cu lamaie si papadie pentru decolorarea tenului si pistruilor.Eu o folosesc de ieri si chiar mi-a deschis tenul, este foarte hidratanta si am auzit la fete pe blog/site-uri ca depigmenteaza pistruii, nu pana la disparitia lor dar se mai depigmenteaza.

Uie aici prima mea impresie : http://didiglamour.blogspot.com/......t-de.html.

| Biciusca_Dorina_1996 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi la farmacie sa intrebi. eu mi-am cumparat o crema pe baza de lante si chiar a functionat dar pistruii reapar dupa ce incetezi folosirea ei.