| Tabii. a întrebat:

Cum imi pot face buzele mai rosiatice fara a folosi ruj?

12 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Mai nou am făcut o pasiune pentru rujurile în nuanţe mai închise, cu precădere roşu. Dacă la rujul nostru roz cel de toate zilele culoarea se încadra fără prea multă bătaie de cap, ei bine, la culori mai definite nu mai merge să las forma buzelor ca şi cum abia am scăpat de la anestezie de la dentist. Aşa că mi-am luat creioane pentru conturul buzelor. Azi vă povestesc de cele care nu-mi plac: Maybelline şi L’Oreal.

Nu-mi plac pentru că sunt greu de manevrat, linia se trasează anevoios. Ca să conturez buzele trebuie să trec de mai multe ori cu creionul prin acelaşi loc. Plus că atunci când le folosesc, se desprind şi mici cocoloaşe de produs care rămân pe buzele mele. Cele de la Maybelline mai sunt cum mai sunt (am 2 de la firma aceasta), însă cel de la L’oreal este o mare porcărie în opinia mea. Este tare, îmi fac masaj la dinţi când îl folosesc pe buze ca să se vadă culoarea. Veţi spune că este de fapt vina modelului, că cele care nu necesită ascuţire sunt mai ok. Ei bine, am şi alte creioane de buze care se ascut şi sunt faine. Oricum, la ascuţit, ca să nu vi se rupă vârful în ascuţitoare, ţineţi-le la frigider câteva ore înainte. Culmea, creionul de la L’oreal se ascute super, fără să se rupă vârful. Nici nu mă miră, la cât de tare este…dacă mai apăsam mult cu el cred că-mi secţionam şi o venă pe mână.

Răspuns utilizator avertizat
| Romancutza a răspuns:

Freacale timp de 30 de secunde, sau mai mult.

| Ramina a răspuns:

Cu bomboane pe bat din alea pline de E-uri care ramane culoarea pe buze rolling on the floor Sau inghetate Easy. is la fel ca bomboanele laughing

| Ξ ╚»◘ мєℓ²y ◘«╗ Ξ a răspuns:

Cand te speli pe dinti da`ti cu periuta si pe buze..."freaca`le "hee hee

big grin
eu asa fac
; x

| lolitagirl a răspuns:

Muscale big grin merge la mine asa merge sau am dau cu ruj si strugurel ca toti oameniwinking.

| dyenutza01 a răspuns:

Ciupeste-telaughing vb f serioshappy

| deiu_8132 a răspuns:

Pai eu doar cu ruj si luciu de buze stiu.thinking

| rbk a răspuns:

Poti folosi un strugurel.Confera o culoare buzelor rosiatica, delicata buzelor.gasesti la avonbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca cu luciul de buze de la Niveahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intotdeauna buzele bine exfoliate si hidratate vor arata bine si vor fi mai bine irigate cu sange, deci vei obtine efectul dorit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anu stiu