| BlackRose95 a întrebat:

Cum pot scapa de petele de la cosuri?

Răspuns Câştigător
| T30D0RA a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa nu te dai cu spirt, contine alcool, eventual sa te speli cu apa si cu sapun, dar nu cu orice sapun, ci unul bacterian. Eu folosesc ulei de masline...seara dupa demachiere te dai cu ulei de masline, lasi sa actioneze circa 2 ore, apoi te stergi cu o solutie tonica, dar bineinteles ca petele nu dispar peste noapte, doar le amelioreaza, dar daca te tii de asta o sa dispara incetul cu incetul. De asemenea, si crema de galbenele e buna, daca o folosesti asa cum scrie pe eticheta.

16 răspunsuri:
| adorciocolata a răspuns:

Da-te cu crema cu propolis sau cu galbenele deoarece are efect cicatrizant. Si spirtul este bun pentru asa ceva. Nu pune mana pe pete deoarece aceasta are microbi si nu vei face decat sa infectezi zona. Daca vezi ca nu iti trec, mergi la dermatolog. Sper ca te-am ajutat!

| Anca95 a răspuns:

Cea mai buna este crema de galbenele.Incearc-o!

| MaTrIx8378 a răspuns (pentru Anca95):

Buna Anca :*, crema de galbanele este buna si pentru petele ramase de la acnee? pentru un ten ' gras'?, ai incercat tu?, in cat timp au aparut rezultate?

| Anca95 a răspuns (pentru MaTrIx8378):

Buna ulterior am "descoperit" un tratament minune pentru semnele de la acnee. Este vorba despre 2 aspirine pisate amestecate cu o lingurita de miere de albine de salcam. Aplici pe zona cu probleme si lasi sa actioneze in functie de cat ai timp.La mine si la prietena mea rezultatele sunt mai mult decat vizibile.Un an nou fericit iti doresc>big grin

| MaTrIx8378 a răspuns (pentru Anca95):

Multumesc la fel :*, acest tratament, il pot utiliza in fiecare zii? seara sau dimineata?, si aproximativ in cate zile/saptamani ti-au apaarut rezultate? app de unde esti?tongue

| Anca95 a răspuns (pentru MaTrIx8378):

Nu conteaza cand il aplici. Poate o sa para stupid dar s-au vazut rezultate inca din primele zile.Important este sa ai fata curata(demachiata si spalata ).Il folosesti pana ti se atenueaza.Sunt din Vaslui.TU?happy

| MaTrIx8378 a răspuns (pentru Anca95):

Sunt din Bucuresti, te-as mai putea intreba ceva?, eu cand ma spal pe fata si cu sapanu de preferabil ( Dove) am auzit ca e bun, dupa ce ma clatesc pe fata las sa mi se usuce singura fata, dar dupa ce se usuca imi raman asa niste coji pe fata, pielite ceva de genu asta, am incercat sa ma spal cu apa calda si rece si la fel, si la sapunul protex si unu cu extract de melci cam tot asa se face, si dupa ce aplic tratamentul nu cauzeaza ceva? apropo, eu am miere in casa, dar nu cred ca e ' de salcam ' are ceva?

| Anca95 a răspuns (pentru MaTrIx8378):

Conteaza sa fie mierea de salcam.Sapunul cu sulf e de preferat.Sa folosesti un prosop numai la tau pentru a-ti tampona fata.

| BlackRose95 explică:

Pun o intrebare aici si voi o cititi aiurea. Vreau sa scap de pete.Chiar nu stie nimeni cum pot scapa de pete? Referitor la faza cu sapunul: ma spal nu stau sa puta jegul pe mine. Eu zic ca e suficient sa ma spal de 4 ori pe zi, deci lasati-o balta pe aia cu sapunul.

| decodesky a răspuns:

Cred ca cea mai buna solutie e sa lasi in seama organismului ca vor disparea singure.

| CyPack a răspuns (pentru decodesky):

Organismul are nevoie de CEVA ca sa dispara cosurile daca nu stiai.

| CyPack a răspuns:

Este o solutie cu care te dai pe fata, e lichid, se numeste ZYNERIT. bft

| BlackRose95 explică (pentru CyPack):

Asta e pentru cosuri. Eu vreau pentru pete de la cosuri.sad

| CyPack a răspuns:

Sau spala.te cat mai des cu apa si cu sapun.

| gianinap101 a răspuns:

Si eu tot acest stick natural de la Thursday Plantation l-am folosit pentru acnee si il recomand, functioneaza foarte bine.

| Evelina_Eva_1984 a răspuns:

Pentru petele lasate de acnee, cosuri eu va recomand sa cautati stickul natural pentru petele lasate de acnee si iritatii ale pielii cu arbore de ceai, vitamina E si ulei de menta de la Thursday Platation. Pe mine m-a ajutat acest produs