| randy93333 a întrebat:

De ce unele persoane de 25 ani arata ca una de 35-38 ani și unii de 30 ani nu le dai mai mult de 24-25 ani? Care sa fie,, secretul,,?

9 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Sunt factori majori care imbatranesc pielea: genetica si soarele. Deci daca vezi pe cineva ca e imbatranit prematur, uita-te la rudele lui sa vezi daca si ele sunt asa sau intreaba-l daca sta mult la soare, gen daca face plaja sau merge la solar

| Lupică27 a răspuns:

Geneticul, stilul de viata, obiceiurile, stresul, mancarea, viciile.

| blairelovesmusic a răspuns:

Stilul de viata, geneticul, mancarea nesanatoasa.

| Dragobeta a răspuns:

In afara de bautura, tigari, nopti pierdute, mai este un aspect. Cei mai plinuti/e par mai in varsta. Cei mai slabuti/e par mai tineri/e.

| sparklingqueen a răspuns:

In mare parte este genetic, și alți factorii cum ar fi calitatea de viata etc.

| AndreiBistriteanu a răspuns:

Nopti nedormite, exese de alcool, si alte chestii, alimentatie gresita bazata preponderent pe mizerii procesate pline de E-uri.

| ScottishPrincess a răspuns:

Genetica e de vina.

| Ancadorinapascale1993 a răspuns:

Gena, stilul de viață

| Anonim8789 a răspuns:

Țigările, băutură, si nopțile nedormite te fac sa arăți mai bătrân. Dar în același timp sunt persoane care au "baby face" la fel ca mine. Arat cu 5 ani mai tânăr decât vârstă mea