| Alexandra216 a întrebat:

Dieta cu miere si scortisoara trebuie bauta calda?
Este mai buna cea cu miere sau cu apa calda?
Mersii :*

Răspuns Câştigător
| dimdem a răspuns:

Dieta spune sa fierbi o cana cu apa si sa pui mierea si scortisoara in ea, dar sa o lasi sa se raceasca inainte sa bei una din portii. Deci rece. E mai buna cea cu miere. Mierea e toata ideea.

| Alexandra216 explică (pentru dimdem):

Tin dieta cu miere de 3 zile si nu prea simt ca o sa functioneze...iar cea cu apa calda spune ca se bea o cana cu apa calduta cand simti ca ti-e foame, intre mese... Merci :*

| dimdem a răspuns (pentru Alexandra216):

In 3 zile nu ai cum sa simti efecte. Si aia cu apa calda nu are nicio logica, pur si simplu te infometezi.

| Alexandra216 explică (pentru dimdem):

Am tinut-o timp de o saptamana, dar mai rau ma ingrasam....am luat 2 kg in plus....si am renuntat la dieta aia.

| dimdem a răspuns (pentru Alexandra216):

Mai bine, cu siguranta nu aveai nevoie oricum. happy