| BobiTheBoi a întrebat:

Eu am parul mai maricel, dar in schimb nu am parul foarte mare,iar cand creste prea tare tind sa ma tund. In schimb am o problema, de fiecare data, cu orice as da, fixativ, gel, orice, se pune cum vrea el. Nu sta nicidoata cum il fac. Termin in oglinda, totul perfect, intorc capul, s-a asezat in alte zece directii.Am incercat multe metode. Imi puteti da ceva sfaturi cum sa-l fac sa stea cum il fac eu?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te speli de 3 ori pe cap, il usuci incet si il directionezi cu pieptenul in directia pe care o vrei tu in functie de freza, uzi pieptenul dupa ce l-ai uscat si umezesti parul dupa pui gel pe par si faci freza. Daca nu merge trebuie sa te tunzi la 1 si sa il lasi sa creasca.

| BobiTheBoi explică (pentru anonim_4396):

Am incercat..de multe, multe ori. O sa incerc sa il las sa creasca si sa-l port dat peste cap.Cu niste gel, dar preferam sa nu-l las prea mare.