| notsurewhoiam a întrebat:

FETELOR! ce sa fac ca sa scap de burtacrying nu e mare dar am sanii foarte mici si nu prea arata bine si avand in vedere ca sunt foarte slaba nu pot sa ma apuc de slabit ca sa o dau jos caci o sa ajung anorexicalaughing asa ca aveti alte sugestii?:X:*:* funda!

5 răspunsuri:
| Trăie a răspuns:

Fa abdomene big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bla bla bla chatterbox, treci la abdomente.
Stiu ca arata oribil, si eu sunt slaba, hai ca nu prea ma plang de sani dar oricum nu sunt ca altele, grasime peste tot.
Deci abdomene mama, 100 seara 100 dimi, nu zice nimeni sa nu faci si 200. Mersi ca mi'ai amintit, ar trebui si eu sa ma tin da e prea greu laughing.

| JustOurSmile a răspuns:

Poate prin abdomene o poti da jos altceva nu prea iti pot recomanda. Mult succes la slabit!

| Adina_9028 a răspuns:

Hey :) Nu cred ca e nevoie de vreo dieta ca sa dai burta jos;) In general cel mai bun sport pentru a da grasimea jos de pe zona abdominala e tae bo dar iti lucreaza si celelalte parti ale corpului si e destul de dificil sa il practici daca nu esti obisnuit cu durerile, febra musculara, etc.
Asa ca incearca sa faci doar cateva exercitii pentru abdomene.Astea au dat rezultate foarte bune pentru mine --> http://www.youtube.com/watch?v=sWjTnBmCHTY Si sunt destul de usoare;) Dar ai grija in caz ca le faci, sa nu lucrezi cu gatul, ci cu abdomenul.Il tii incordat si gatul relaxat;) E de-ajuns sa le faci de trei ori pe saptamana DAR nu ceva de genul " le fac luni,marti si miercuri ca sa stau libera apoi" Nu.Le faci luni, miercuri, vineri si tot asa;) Se zice ca in zilele libere "iti cresc" muschii;))
Am inteles ca alimentele care elimina grasimea de pe burta sunt carnea de vita si citricele;)
Sper ca iti vor folosi sfaturile mele;)):*

| chupalovechups a răspuns:

Ai incercat sa practici vreun sport... de ex inotul big grin sau te poti interesa daca ai kangoo jumps in orasul tau... eu am facut si am slabit. este o noua forma de aerobic. Eu nu am mers pentru a slabi dar totusi am scapat de burta. aveam putina burtawinking. Succes!:*