| NaOH a întrebat:

Hei TPU am si eu o problema. Acum cateva zile din cauza parului f.ars pe care il aveam m-am dus sa mi tai varfurile x_x coafeza nu cred ca intelege cuvantul "putin"si mi-a luat mai mult, nu-mi place deloc. Mi-am cumparat ulei de ricin si solutie de la Gerovital cu vitamina A petroleum si ulei de ricin, acum as vrea sa stiu cam in cat timp o sa inceapa sa-mi creasca la loc?! Dau funda pentru cel mai bun raspuns.

2 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Acea domana coafeza ti'a luat mai mult deoarece parul ars arata foarte rau si a incercat sa iti ia cam ce mai arsa parte a parului, eu zic ca e facut bine, ca dupa iti statea parul in toate directiile. Parul o sa iti creasca la loc nu te ingrijora, daca inca folosest placa renunta la ea si tine'ti parul prins, folosirea placii incetineste foarte mult cresterea parului, si vorbeam cu ma intr'o sera( ea e hair-stylist) despre toate fetele care folosesc pentru cresterea parului ulei de ricin si tot felul de tratamente si imi spunea ca, cu adevarat parul va creste mai mult, insa va creste am cu cativa milimetrti hai cu indulgenta sa zicem jumatate de cm dar nu mai mult asa ca cel mai bine e sa astepti ca iti va creste tie parul.

| 7Mary7 a răspuns:

Astfel de "tratamente minune" in realitate nu prea functioneaza. Parul creste in mod normal cam cu 1 centimetru pe luna.