| anonim_4396 a întrebat:

Hei Tpu.Cum imi pot face parul cret? Dar nu vreau sa mi-l fac exagerat de cret pentru ca nu vreau ca parul meu sa arate precum un mop laughing)

1 răspuns:
| bmerry a răspuns:

Dupa ce iti speli parul, cand inca este Semi-ud, iti faci doua sau mai multe spice (cu cat iti faci mai multe, bucla va fi mai măruntă...). Dormi asa, iar a doua zi, cand te trezești, il desprinzi si FARA sa il piepteni, iti dai cu ulei de par sau cu spuma iar astfel nu va arata ca "un mop", cum ai spus tu.
Daca nu ai atata răbdare, poti incerca la fel de bine bigudiuri, ondulator, perie rotativă său bucle făcute din placa.