| Georgicaaa123 a întrebat:

Cum e mai bine folosit uleiul de ricin? Adică care din variantele de mai jos dau efecte mai bune și mai rapide:
-ou cu ulei de ricin
Sau
-ulei de ricin simplu (lăsat în par toată noaptea)
Funda

5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Uleiul de ricin intareste radacina firului de par deci ca sa isi faca efectul trebuie sa il dai la radacina si sa fii sigura ca e intins pe tot scalpul apoi sa il lasi cat mai mult timp.Oul nu are legatura, poti eventual sa il combini cu ulei de masline si sa-ti faci o masca pentru restul parului ca sa il hidratezi.

| SiminaIsDoingGood16 a răspuns (pentru Bondarel99):

Așa este. Uleiul de ricin simplu s-au amestecat cu ulei de măsline, are efect asupra întăririi și creșterii mai rapide a firului de păr. Acesta trebuie aplicat bine pe scalp până intră în piele și se lasă peste noapte (de preferat). Îl poți aplica și pe lungimea firului de păr, căci îi va conferi strălucire, însă, în acest caz trebuie insistat puțin mai mult la clătire. Încearcă să folosești această mască cât de des poți. Eu am început cam de o lună să aplic uleiul de ricin pe gene. Îl folosesc în fiecare seară, iar rezultatele sunt deja vizibile. Sunt foarte încântată!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciuna.

| AriKristine a răspuns:

Eu am incercat toate variantele posibile de masti, decilaughing daca il vrei pentru crestere il folosesti simplu, dar il pui in ceva si il incalzesti putin inainte si sa nu te dai cu foarte mult
-anticadere- amesteci ricinul cu ulei de masline
Si mai e una pe care eu o iubesc, iti lasa parul foarte hidratat si lucios: umplii o cana cu lapte, o incalzesti apoi pui ulei de ricin si masline. Cam cat consideri tu

| Roxannaa19 a răspuns:

Hei happy Eu de obicei folosesc ou cu ulei de ricin si il las in jur de o ora. Poti incerca si ulei simplu, dar asta nu il va face sa actioneze mai rapid. Daca iti faci masca saptamanal, vei vedea si rezultate. Bafta