| HotinAlexandra a întrebat:

Poți sa înveți sa te pensezi singura? Habar nu am sa ma pensez, îmi puteți recomanda tutoriale? Mulțumesc

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Sigur ca poti invata si singura, insa ai nevoie de cineva ca sa iti arate, poti cauta si tutoriale pe Youtube daca iti este mai comod asa

| CristiDinBucuresti a răspuns:

O cosmeticiana ti ar putea arata, cauta in saloane ca gasesti.

| dullcat a răspuns:

Da, se poate.Insa pentru primele dati este mai safe sa mergi la salon pentru a primi o forma. Daca te apuci singura e posibil sa ti le faci prea subtiri, incercand sa tot ajungi la o simetrie in caz ca de la una iei prea mult, evident ca vei pensa si de la cealalta prea mult, si tot asa.:)) Been there done that, pe vremea cand nu existau tutoriale pe Youtube. Bine, daca e sa fim realisti, chiar si la salon risti sa dai peste cineva care ti le va face prea subtiri, de aceea e obligatoriu sa spui cum doresti inca dinainte, preferabil un aspect natural in functie de proportiile fetei tale. Poti sa salvezi si cateva poze drept referinta.In prezent este oricum moda cu sprancenele mult prea stufoase, incarcate de produse, deci probabil va fi ok. Orice te decizi, bafta!

https://www.youtube.com/results?search_query=cum+sa+te+pensezi+singura

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu mă pensez singura de la 15 ani, fara tutoriale sau altceva. Pur și simplu te privești în oglindă, vezi ce fire in plus ai apoi le smulgi.

| dullcat a răspuns (pentru anonim_4396):

O groaza de fete au ramas fara sprancene asa, pensand mai mult decat este necesar timp indelungat.Si de la un moment dat incolo firul nu mai creste.Acum exista solutii sa capeti din nou sprancene mai mult sau mai putin stufoase, insa mai bine e sa le ingrijesti pe cele pe care le ai deja, cu atentie, decat sa dai bani aiurea.