| RazvanC28 a întrebat:

Salut, cum pot face sa arat mai bine? Adica vreau sa zic ca ma consider destul de urat, imi fac iluzii din alea "ca daca as fi fata, nici nu m-as uita la mine", de ce am ganduri din astea? Serios, chiar e deranjant, as vrea sa imi scot chestiile astea din cap dar nu reusesc...

Răspuns Apreciat de Editori
| Dintrebare a răspuns:

Perceptia ta despre tine s-ar putea sa nu se schimbe nici daca ai arata ca Tom Hardy sau nu stiu cine mai e la moda. Nu stiu ce defecte consideri tu ca ai. Dar daca este vorba despre chestii care nu pot fi schimbate prin dieta sau sport, atunci parerea mea este sa incerci mai degraba sa iti asumi felul in care arati. Uita-te pe strada, o sa vezi ca majoritatea oamenilor nu arata perfect. Normalitatea este sa nu arati perfect. Cei care arata ca in reviste sunt niste exceptii si majoritatea au ca job sa arate bine. Deci unicul lor scop este sa arate bine. Noi restul avem si alta treaba. Incearca sa te focusezi pe atuurile tale si mai putin pe defecte. Apuca-te de sport si de citit (culturalizarea ajuta) si totul o sa fie ok.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Apucă-te de sport și eventual găsește o tunsoare care să te avantajeze, ajută mult

| GabiDumitrescu a răspuns:

Pai o ai mai mare de 10 cm, nu? Gindeste pozitiv. Modul in care arati e relevant doar la inceput, si buba e ca daca esti frumos si cand deschizi gura spui o prostie sau ai 3 dinti lipsa, se duce toata vraja. Daca esti mai mediocru ca aspect dar o faci sa rida si sa se simta bine, poti sa porti o conversatie despre mai multe subiecte fara sa te rezumi la da, nu, si nu cred... atunci da, orice fata cu potential se va uita la tine.

| relian a răspuns:

Lasa pe altele sa arate cum esti laughing felul cum arati conteaza de regula doara pentru femei, in rest conteaza sa fii OM.pt femei conteaza in primul rand cum arati la fata,apoi se uita ce om esti.
Deci daca femeile se uita dupa tine,inseamna ca esti ok,le atragi,nu-ti faci probleme.
Daca nu prea se uita femeile la tine,inseamna ca ori nu esti atragator ori esti urat vorba ta laughing
Majoritatea femeilor se uita cum am spus la fata unui barbat,nici nu-s curioase la prima vedere ce corp ai, sau ce om bun ai fi, deci se uita la fata, chipul tau cand ele se uita daca le atrage ceva, nu neaparat sa fii frumos, sa ai ceva care le atrage.

| TFL007 a răspuns:

Fii atent aici iti zic eu secretul care 100% functioneaza, te mai nasti odata, poate ai noroc sa iti pice o mana buna ca la poker

| stefiiii3 a răspuns:

Poti incerca o schimbare, schimbati frizura, incearca sa te imbraci diferit.
Un truc ar fi sa te uiti la ceilalti si sa vezi ce iti place la ei, nu copia, fa cumva sa fie mai special.

| cherryqttt a răspuns:

Pentru ca nu ai incredere in tine...