| Wordofthanks123456 a întrebat:

Am o intrebare legat de parul meu, este foarte ars din cauza plăcii îmi sta oribil electrizat si de când am renuntat la placa îmi prind întotdeauna părul ca îmi sta urât si vreau sa il pot si desfăcut dar este foarte ars si îmi sta oribil desfăcut deci este distrus si am renuntat de tot la placa o folosesc nu mai la ocazii speciale, dar mi.as dori sa îmi spuneti niste măsti naturale dar mai simple de făcut dar sa fie eficiente sau măsti din comert balsamuri orice dar sa fie bun sa isi mai revin părul meu ca nu mai suport sa stau asa cu el distrus si momentan folosesc ulei de ricin sunt in tratament si il folosesc de ceva timp, elsev total repari si sampon si balsam, iar uneori folosesc mască cu galbenul de ou cu ulei de măsline dar nu mereu ca nu am timp faza este ca vreau ceva mai eficient vă rog frumos.

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Nu mai ai ce sa faci daca parul este ars, el nu se poate repara oricate masti minune ai aplica. Parul ars si despicat trebuie taiat. Apoi preventiv aplici o masca facuta in casa. Daca mai folosesti placa/feonul/ondulatorul, foloseste si un spray cu protectie termica.
Eu folosesc o masca de par care include si uleiul de ricin, este o masca regenatoare.
masca este formata din : un galbenus de ou, un pic de miere de albine, ulei de ricin ( cam o lingura), ulei de masline ( tot o lingura), catvea picaturi de vitamina a. Uleiul de masline si cel de ricin trebuie incalzit un pic apoi se amesteca cu celelalte ingrediente, masca o aplici pe par, lasi sa actioneze in jur de 1 ora si apoi te speli normal pe par dar sa insisti pentru a curata bine uleiul, apoi aplici un balsam.
Masca se foloseste de 1-2 ori pe luna.

2 răspunsuri:
| kiri11 a răspuns:

Iti propun un produs folosit de mine care ajuta foarte multa la regenerare, culoare si volum. Aceeasi problema am avut-o + cadere. link-ul de comanda al produsului : schimbdeocazii.com/frumusete/opri-caderea-parului-intr-o-luna-sau-banii-inapoi

| BlaaBlaa a răspuns:

Incearca tratamentul cu keratina, este mai scump dar merita. Uite review-ul unei persoane despre tratament

http://catallinanails.blogspot.ro/......eview.html