| NYØ2002 a întrebat:

Despre parul facial:
1.E adevarat că barba te face mai frumos?
2. Daca te razi mai des creste mai des?
3.E vreo diferență dacă mă dau cu mașina de tuns și cu big-ul?
4.E adevarat dacă mă dau cu masina de tuns creste mai uniform?

Eu nu o vreau prea deasă, eu vreau de abia sa se cunoască si să fie fină.

Fac 18 ani in mai.Eu am musteata, par sub buză/triunghi(sau cum se mai numeste)
Și foarte putin cateva fire la bărbie(de cunoaste putin)
Mai simt cum imi creste părul pe obraji.

Anul trecut mi-am luat mustața cu benzi depilatoare(mi-am dat-o jos pentru prima oară).
Dupa mi-am luat cremă depilatoare, după de cateva ori cu cremă depilatoare si inca 3 dati cu masina de tuns.Mustata nu vreau sa o mai dau jos ca dupa ma uit in oglinda si spun ca imi sta mai bine.Acum parul facial il dau jos in fiecare saptamana(de azi am inceput).
Cu masina de tuns o sa ma rad doar in zona obrajilor si sub barbie

7 răspunsuri:
| JicaContra a răspuns:

ADEVARUL "Despre parul facial"
e PUR genetica... nimic mai mult sau mai putin
asiaticii NU au par facial aproape deloc (si pe restul corpului pe ici si pe colo, chiar japonezi au un fetish pentru par intre picioare male/female), si se rad din an in pasti pentru cat le creste... exemplu CATEGORIC: maestrul kung-fu din "Kill Bill" avea niste tulee PATETICE pe care le numea barba

"Daca te razi mai des creste mai des" PE DRACU'... atunci toti cheliosii s-ar rade in cap zilnic timp de un an, dupa care ar avea par in ultimii draci!

deci, asadar si de aceea, vrei par mai mult, implant de par si cam atat, dupa 18 ani (cat zici ca ai) NU ai nici o alta solutie

| NYØ2002 explică (pentru JicaContra):

Cheliosii nu au treaba, lor le-au căzut parul si nu le mai creste

| JicaContra a răspuns (pentru NYØ2002):

LAL, deci TU CREZI ca daca ti-a cazut parul sau nu ai par NU E TOT AIA?!?
continua sa visezi, poate, POATE!

| Justme32 a răspuns:

Lasă-l să crească natural. Cunosc bine faţa de copil iar până la 25 ani nu trebuie să te gândești la păr facial dar da, te face mai atrăgător dacă știi să te ţii de forma în care te simți tu bine

| NYØ2002 explică (pentru Justme32):

Vreau sa imi creasca ca fac 18 ani. Dupa ce incepe sa se cunoasca nu ma mai rad deloc.Stii,mustata fara barba nu merge si fara mustata imi sta naspa

| Justme32 a răspuns (pentru NYØ2002):

Dacă vrei să îți crească, o dietă pe bază de rădăcini, altfel nu depinde de voia ta ci depinde de corpul tău. Toate la timpul lor

| NYØ2002 explică (pentru Justme32):

18 ani perfect