| Krs123153 a întrebat:

Am foarte multe alunite atat pe fata cat si pe corp si vreau sa scot cateva dintre ele, exista vreun risc?

7 răspunsuri:
| sorinake a răspuns:

De ce ai pune o intrebare din nou cand la precedenta ti s-a raspuns si raspunsurile au fost chiar pertinente?

https://www.tpu.ro/......reun-risc/

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Riscul de a pune la infinit aceeasi intrebare!winking tongue
Ai intrebat un medic dermatolog?

| Caro34 a răspuns:

Depinde de alunite, localizare, forma, culoare! Daca vrei sa le scoti, se poate doar de catre medic si nicidecum acasa sau pe la prieteni, vecini etc. Medicul e sfant fiindca trebuie inainte controlate toate cu un aparat special! Numai bine!

| annempx a răspuns:

Nu e nici un risc, depinde unde ti le scoti, intreaba un dermatolog.

| Kimberly2005 a răspuns:

Ca sa aflii asta cel mai bine ar fi sa mergi la un dermatolog. El va stii cel mai bine. Si da, depinde foarte mult si de dermatologul la care mergi, trebuie sa fie unul bun, de incredere, care isi faca meseria corect (multi in ziua de azi sunt angajati si cand te duci la ei isi dau cu presupusul – nu stiu "o boaba").
Din cunostintele mele si din ce spun altii, nu prea sunt riscuri.

| Krs123153 explică:

Ce caterinca aveti in voi.

| sorinake a răspuns (pentru Krs123153):

Vad ca poti raspunde la rautati dar la sfaturile date cu seriozitate nu poti s-o faci.
De un multumesc nici nu mai zic.

Deci, de ce ai redeschis discutia daca ti s-a raspuns deja la intrebarea anterioara?