| NeymarJR6725678 a întrebat:

Dau funda pentru un raspuns cat mai decent.
Sunt baiat, am 15 ani si am decis sa ma vopsesc Blond Cenusiu.Prima oara m-am decolorat cu 12%,mi-a iesit culoarea portocalie,apoi am aplicat vopseaua si doar mi s-a mai deschis culoarea din portocaliu in blond,ce as putea face sa imi iasa acel blond cenusiu(silver)?
Va rog sa raspundeti, va vreau ajutorul.

6 răspunsuri:
| AnaBejenaru a răspuns:

Depinde,ce culoare ai folosit?
Caută nunanțator, este mult mai eficient, si daca l-ai colorat recent, este foarte benefic părului tău happy

| NeymarJR6725678 explică (pentru AnaBejenaru):

Cum adica nuantator?
Pai am folosit culoarea pe care am vrut-o sa imi iasa..Blond cenusiu si din pacate mi-a iesit blond, mi s-a recomandat sampon Silver Reflex, nu prea vad nici o schimbare

| Bondarel99 a răspuns:

Blondul cenusiu e destul de greu de obtinut, iti spun din experienta. Daca ti-a iesit portocaliu inseamna ca nuanta ta naturala e destul de inchisa.Ca sa ajungi la cenusiu ar trebui sa obtii macar un blond auriu (din cate spui tu ai deja blond auriu in par, adica nu mai e portocaliu, deci e ok) pe care sa il transformi in cenusiu cu violet de gentiana (de la farmacie, costa pana in 5 lei) sau cu samponul Silver reflex de la Kallos, dar eu prefer violetul de gentiana, pui cateva picaturi intr-un lighean cu apa si iti clatesti parul (nu pune prea mult ca altfel iese violet, dar o sa te inveti pe parcurs).Mie imi iese blond cenusiu asa.

| NeymarJR6725678 explică (pentru Bondarel99):

Am violet de gentiana, dar iese diferit fata de samponul silver reflex?(am si sampon, de la Kallos)

| Bondarel99 a răspuns (pentru NeymarJR6725678):

Depinde cat violet pui, chiar nu stiu cat sa te sfatuiesc.Eu am parul foarte lung si imi ajung 4 picaturi ca sa iasa cenusiu.Incearca si daca iti iese violet te mai clatesti.
Am folosit si samponul ala mai demult si imi amintesc ca trebuia sa pun foarte mult si nici nu iesea cum voiam eu.

| FaraNumePls a răspuns:

Cred că cel mai bine este să folosești vopsea din acea ( care apare la TV).
Ori cum cred că o să ieși mișto! happy
Baftă