| GgeorgiAA a întrebat:

Stie cineva un remediu pentru matreata? Sampon, tratament, masca sau altceva? Multumesc...

5 răspunsuri:
| Cameliaa12 a răspuns:

Http://www.frumusele.ro/......imavara/17 ai aici cateva masti si sfaturi

| Rapunzell a răspuns:

Buna!
In 200 ml apa pune o lingurita de ulei esential de rozmarin si o lingurita de ulei esential de cedru. Le gasesti la magazinele naturiste si costa 7-8 lei sticluta de 30 ml. Ti le recomand pe cele de la Solaris. Asa... Acum, cu solutia obtinuta iti masezi bine scalpul si iti acoperi apoi capul cu un batic de bumbac. Stai asa toata noaptea. Dimineata nu e nevoie sa te clatesti. Parul va avea super parfum :X

Fa treaba asta de 2-3 ori pe saptamana.

Si pentru a intensifica tratamentul, pune cateva picaturi de ulei esential de rozmarin si in samponul pe care il folosesti, atunci cand te speli pe cap.

| adita32 a răspuns:

Masina de tuns pe nivelul zero

| ierdna a răspuns:

Sampon cu extract de urzica. cauta samponul care ti se potriveste si nu-l schimba

| JessicaCoco a răspuns:

Head and Shoulders pentru matreata > Incearca-l sa vezi ca mergde si se gaseste peste tot