| alexutza222 a întrebat:

Vreau sa-mi colorez cateva suvite de par. Vreau sa se duca dupa cateva spalari.
1. Sparay-ul pentru vopsit parul afecteaza parul? Cat costa? De unde pot cumpara un spray pentru par?
2.Am auzit ca parul se poate colora cu hartie creponata. E adevarat? Merge a incercat cineva? Cat tine culoarea?
3. Alte metode de a colora suvite stiti? Ma intereseaza culoarile: roz, albastru, turcoaz, blond, mov. Eu sunt satena cu varfuri facut de jumate de an roscate, apropae sterse de altfel.

Răspuns Câştigător
| վፀiፀፀ a răspuns:

1. Spray-ul nu afecteaza dar e o prostie eu m-am dat si pana a2a zi s-a sters de pernalaughing E in jur de 10 ( eu atat am dat pe el acum depinde de unde esti tu) si il gasesti prin standuri sau magazine unde e si vopsea de par.

2. Da se poate colora si cu hartie creponata si chiar merge iar culoarea tine pana la a3a sau a4a spalare.

3. Pentru culorile care le vrei tu sunt solutii la farmacie care nu afecteaza sunt usor de aplicat si tin vreo 3 saptamani. Eu am avut varfurile roz, violet si albaste iar daca iti decolorezi mai intai suvitele pe care vrei sa le colorezi, cand se duce culoarea vor ramane blonde. Pentru mov- violet de gentiana, albastru- albastru de metilen, roz- solutie de Castellani iar pentru verde, sincer nu stiu. Solutiile nu sunt scumpe si ti-as recomanda varianta asta pentru suvitele colorate :*

| anonim_4396 a răspuns (pentru վፀiፀፀ):

Pentru verde cred ca se poate amesteca albastru de metilen si rivanol.

2 răspunsuri:
| Florea_Maria_1975 a răspuns:

Eu stiu ca merge cu hartie creponata am incercat si eu arata foate happy