| TruLove a întrebat:

Buna seara,TPU. Daca am strabism pot lucra? ochiul stang este problema,vad doar putin cu el, port ochelari si vedere este mai imbunatatita. pot lucra? am incercat sa ma anngajez la o firma si am fost respinsa deoarece se lucra c anumite cablaje foarte mici. intr n sper market pot lucra?

8 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Poti lucra.
Aveam chiar o vecina procuror, cu strabism. Culmea, stiu si un sofer cu strabism.
Depinde ce parere faci la interviu. Atat timp cat nu ai un handicap, angajatorul te poate lua.
Am avut 2 profesori cu cate un ochi de sticla, la tata la servici era un mecanic de utilaje cu un singur ochi, era si operator pe statie de beton... Atat timp cat vezi bine macar cu un ochi, tu stii unde te descurci, si unde nu.
Insa, eu te sfatuiesc sa obtii o calificare, ca sa-ti gasesti mai usor servici.

| Anonimuserr a răspuns:

Poț lucra logic. Și la birou și oriunde. Depinde de serviciu. Dacă vezi e în regulă e ok. La muncă de birou fără public e în regulă. În Market da poți.

| Peridava a răspuns:

Poti lucra. Depinde insa de natura serviciului. Unde presupune finete, iti va fi mai greu. Dar sint multe locuri unde nu te deranjeaza. Da, in supermarket poti lucra fara probleme.

| Sociomaniac a răspuns (pentru Peridava):

Depinde ce lucrezi, daca vrei sa te angajezi in market, dai bice, nu prea o sa ai probleme la angajare. Sper sa reusesti sa te angajezi.

| Peridava a răspuns (pentru Sociomaniac):

Draguta, nu eu vreau sa ma angajez. De ce imi raspunzi mie?

| Sociomaniac a răspuns (pentru Peridava):

Scuze frate laughing) greseala mea, din greseala ti-am scris tie, chiar trebuie' sa mai las berea xD. Si apropo, "draguta"? sunt baiat frate xDDD

| Peridava a răspuns (pentru Sociomaniac):

Bine, bine, nu aveam de unde sa stiu ca esti baiat... frumosule happy. Numele userului nu sugereaza intotdeauna ce ai fi. happy

| Sociomaniac a răspuns (pentru Peridava):

Dar tu ce esti?laughing